ROZCHOD REALIZAČNÍHO TÝMU

                Ahoj kamarádi,

                             Nejžhavější novinka této doby je, že se po třinácti letech pořádání festivalu rozchází produkční dvojice Martina Tichá – Tomáš Tichý a Helena Holakovská Bartáková – Karel Barták.

                Jak už to v životě chodí, některé rozchody bývají radostné a jiné bolestivé. Ať už je to jak chce, Helena Holakovská Bartáková a Karel Barták se rozhodli jít vlastní cestou a my jim v tom bránit nemůžeme. Překonali jsme spolu mnoho peřejí v řece Sázavě, ale jsou i takové, které již nelze bezpečně zvládnout a při jejím projetí se i sebestabilnější canoe převrátí.

Co dodat – řeka se dál prodírá skalami a život takový jaký je plyne s ní.

My jim tímto děkujeme za krásných třináct let a přejeme hodně produkčních úspěchů.

                No a co dál:

                Rozhodli jsme se dál pokračovat v pořádání festivalu Třebsínská Zvonička. Díky rozchodu se nám uvolnili tvůrčí ruce a vydáváme se vstříc k lidem, kteří nejen mají rádi skvělou muziku, bez které by se žádný hodnotný festival neobešel, ale i k lidem, kteří mají upřímný vztah k přírodě, zajímá je ekologie a životní prostření.

                

V současné době připravujeme čtyřdílný seriál festivalu Pocta vodě, Pocta lesu, Pocta vzduchu a Pocta půdě.

                Na každý z tohoto seriálu budou přizváni odborníci na slovo vzatí, fotografové, geologové, spisovatelé a mnoho dalších uznávaných osob z oboru. Tito hosté festivalu budou pořádat workshopy, přednášky, besedy na žhavá témata. To vše bude probíhat v přednáškovém sále, který bude součástí festivalu.

V tomto roce vás zveme na první díl, který nese název Třebsínská zvonička plus aneb Pocta vodě.

                Takže co se vlastně bude 6. července 2019 v Třebsíně na louce nad návsí od 12:00 dít:

                Budou zde hrát ty nejlepší kapely v oblasti country music, budeme ctít vodu, přednášet, besedovat, prezentovat se budou různé organizace s jejich ekologickými programy,

RNDr. Václav Cílek CSc. bude patronem akce a jeho otec Václav G Cílek na akci oslaví krásné 90. narozeniny, Jiří Jiroušek předvede Nebeské fotografie focené z rogala, publicista a dokumentarista Mgr. Václav Šmerák s archeologem  Janem Viznerem pokřtí novou publikaci Infosešity Sekanka a Hradištko pojednávající o blízkém okolí regionu.

                Děti si budou užívat ve skákacích hradech a na trampolínách, jezdit na koních, nechají si namalovat na obličej něco veselého nebo se něco přiučí v dětských dílnách. A co dospělí, kromě poslechu muziky se budou kochat pohledem na motocykly Harley – Davidson, prohlédnou si US bojovou techniku z druhé světové války a pohovoří s jejich majiteli v uniformách, pravděpodobně přijede bojový HUMMER z Avgánistánu a přijedou se představit hasičská auta z Třebsína a Hradištka.

                Křtít novou éru festivali přijde Opat  Heřman z benediktského kláštera na Ostrově. K jídlu slané, sladké, mastné, suché i kyselé, zkrátka vše po čem se vám bude ještě dlouho stýskat. A pivo, to jako vždy poteče proudem.  A mnohé a mnohé další.  Parkování zdarma přímo v areálu akce.

Neváhejte a přijďte se k nám podívat a uvidíte, že nebudete litovat. 

Těšíme se na Vás Tom a Martina Tichých  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..