Kapely


ZDE VÁM PŘEDSTAVUJEME KAPELY, KTERÉ UVIDÍTE NA LETOŠNÍM ROČNÍKU FESTIVALU A JEJICH KRÁTKÉ POZVÁNÍ

KAPELA SCHOVANKY

Třebsínká zvonička plus – POCTA VODĚ

Třebsín je již pro nás letní tradicí, kam se rády vracíme. Místní festival je vždy plný úžasných lidí, jak v publiku, tak v zákulisí. A letos je pro nás tato akce ještě sympatičtější, protože přichází s tématem, před kterým nemůžeme zavírat oči. Jsme parta, která má odjakživa country v duši… a s country je příroda neodmyslitelně spjata. Proto doufáme, že nad problémem životního prostředí bude přemýšlet stále více lidí, protože to je cesta, jak naši existenci učinit pro planetu Zemi méně destruktivní. Děkujeme tedy organizátorům festivalu „Třebsínská zvonička plus“ za to, že se snaží tímto způsobem na téma ekologie poukázat.

S vodou se nám pojí mnoho zážitků – od sjetí šlajsny až po mořskou nemoc na zámořských lodích. Příkladem může být NECHTĚNÝ pokus kapelnice Míly Plochové utopit naši, tehdy 2letou, bubenici Terezu v rybníce. Tato akce naštěstí pro všechny zúčastněné skončila bez újmy na životech. Často také vzpomínáme, jak jsme s kapelou uvízly s lodí na mělčině u tureckého pobřeží nebo na záchvat klaustrofobie ve výletní ponorce. Všichni bychom měli brát ohled na životní prostředí, abychom také jednou neuvízli na mělčině. Z vlastní zkušenosti víme, že se z ní horko těžko dostává.

Tak 6. července na Třebsíně! Přijďte si s námi zatančit, zazpívat a podpořit dobrou věc.

VAŠE SCHOVANKY

KAPELA SCHOVANKY

KAPELA TAXMENI

Někdy se říká, že my Češi jsme dost divný národ. Prý je to vidět při každých volbách – na tom, jaké „naše zastupitele – podivné politiky, stále dokola volíme… Absolutně jinak je tomu ovšem v případě báječného festivalu Třebsínská zvonička plus. Zde lidé volí dobře! A jak by ne, vždyť nad návsí obce Třebsín se vždy sejdou nejen exelentní hudebníci, posluchač naslouchá humoru, výbornému mluvenému slovu, nikdy nepadajícímu na dno vtípků šesté cenové skupiny. Festival Třebsínská zvonička plus– to je POCTA VODĚ, to je ochrana přírody, to je o životním prostředí. Co více si v dnešní době můžeme přát! I když jsme celá kapela nikdy vodáky nebyli. Ani trampy, ani skauty, jsme však celoživotními sympatizanty jak vodáctví, tak trampingu a skautingu. Mnohokrát jsme za 50. let naší existence vystupovali, a stále vystupujeme na vodáckých a trampských akcích (někteří z nás, například klávesista Jindra Vrbenský je členem slavné osady Askalona). Na Třebsínskou zvoničku plus, na její pozitivní atmosféru se opravdu těšíme. A letos – šestého července – zvláště. Budou zde kromě kapel, velmi, velmi zajímaví hosté. Za všechny připomeňme oblíbeného autora, geologa Dr. Václava Cílka. Bude patronem festivalu, a jeho otec Václav G. Cílek na této akci oslaví neuvěřitelných 90. roků… A ještě něco: na Třebsínské zvoničce plus si vždy připomínáme našeho Třebsínského barda, dnes již nežijícího textaře George Falladu. Při zpěvu jeho gospelu “Neberte nám naší víru” většina posluchačů vždy vstává s rukou na srdci! Proto všechny z Vás, kteří zvláště v této nejisté době hledáte nějakou jistotu, tak na tento báječný festival Vás zveme. A to co nejsrdečněji. TAXMENI.

KAPELA TAXMENI

KAPELA PACIFIK

Když jsme dostali pozvání na letošní festival Třebsínská zvonička plus, nabízela se otázka, co znamená to záhadné plus v názvu festivalu a když jsme si přečetli program festivalu, bylo vše hned jasné. Je to festival s přidanou hodnotou, a to ne ledajakou. Tématem festivalu je totiž „Pocta vodě“. Voda se dá pít, vodou se můžeme omýt, ve vodě můžeme plavat, na vodě můžeme plout a my jako muzikanti o vodě můžeme zpívat. Vodu si hlavně musíme hýčkat a chránit. Skupina Pacifik má název, který někomu připomíná Posázavský vlak – pacifik (taky voda), nebo jiný název pro Tichý oceán a to už je nějaké vody. A tady je další spojení Pacifiku s festivalem, protože pořadatelem festivalu, na který se moc těšíme je Tomáš Tichý. ZA KAPELU PACIFIK TONY LINHART

KAPELA PACIFIK

JITKA VRBOVÁ

Přichází léto a s ním doba festivalů. Pro mne to znamená blízká setkání s miláčky posluchači, s miláčky muzikanty i s miláčky pořadateli. A tak se velice těším, zejména na některé – třeba na TŘEBSÍNSKÉ. V Třebsíně je totiž každoročně velice krásně – půvabné místo, nádherná atmosféra, muzikantská vzájemnost, skvělé obecenstvo a příjemné zákulisí. To všechno je důvodem, že tam jezdím každoročně. Velice si to – jak se dnes praví – užívám. Ráda tedy přijedu i letos (dá-li Bůh) a zdůrazňuji, že se fakt těším, až si zase řekneme AHOJ!!!!! VAŠE JITKA VRBOVÁ

JITKA VRBOVÁ A JEJÍ PÍSEŇ ČEKEJ TIŠE

MÍSTNÍ – DOMOVSKÁ KAPELA TŘEBSÍN BAND

Je pro nás velkou ctí zahrát na akci Pocta vodě v rámci festivalu Třebsínská zvonička plus.

Jsme parta starých kamarádů, kterou spojuje láska k přírodě a muzika. Většina s nás utekla z měst a trvale bydlí právě na Třebsíně. Obzvlášť toto místo je snad nejkrásnější v Čechách. Z jedné strany Vltava, z druhé strany Sázava a mezi tím krásná krásná krajina. Vše jak v Třebsínské hymně „Třebsín tady je nej“, která se na Třebsínské zvoničce plus určitě bude hrát.
Za kamarády z kapely Třebsín band se na vás těší Dadula

KAPELA NOVÁ SEKCE

Letošní první ročník festivalu „Třebsínská zvonička plus“ má podtitul Pocta vodě. V Nové Sekci jsme byli svého času všichni trampové, což u nás přirozeným způsobem rozvinulo ohleduplný vztah k přírodě, který se vtiskne do podvědomí člověka na celý život. Nemusíme být odborníci, abychom si uvědomili například úbytek vody v krajině, který je důsledkem mnoha globálních i lokální jevů. Řešení podobných problémů sice překračuje možnosti jednotlivce, nic nám však nebrání chovat se odpovědně k životnímu prostření na osobní úrovni. Zkrátka, každý počin se počítá a my jsme rádi, že se takového festivalu s ekologickým přesahem můžeme zúčastnit. Přijďte se podívat, určitě to bude zábava pro celou rodinu, a my budeme, jako obvykle, skromní a nejlepší… ZA NOVOU SEKCI MAREK DRÁB – ŠPEK

NOVÁ SEKCE

KAPELA DOBRÝ STRUNY

Dobrý Struny na akci POCTA VODĚ v Třebsíně 6. července 2019

Když naše kapela dostala pozvánku k účasti na letošním festivalu Třebsínská zvonička plus, byli jsme všichni opravdu potěšeni. Tento festival má vysokou úroveň a každý rok se zde sejde mnoho význačných kapel. Festival bude doplněn jako vždy i dalším skvělým programem a letošní ročník má ještě „třešničku na dortu“ v podobě tematických akcí „POCTY VODĚ“ pro všechny, kterým není cizí ekologie, ochrana přírody a životního prostředí.

Naše kapela má v oblasti ekologie jasno. Myslíme si, že v dnešní době je snad každému člověku jasné, že bez vody není život. Po loňském extrémním suchu, kdy na mnoha místech vyschly zdroje podzemní i povrchové vody, je situace v této oblasti ještě vážnější než dřív a každý z nás by se měl zamyslet nad tím, kolik vody je opravdu nutné spotřebovat. V České republice je průměrná denní spotřeba 120 litrů čisté vody na jednoho obyvatele.

Protože ochrana životního prostředí jde ruku v ruce s vodní krizí, neměl by být žádný z nás k tomuto tématu lhostejný a kromě ochrany vody myslet třeba i na to, že výsadba zeleně je velmi účinný nástroj k zadržování vody tam, kde jí potřebujeme.

Doufáme, že se návštěvníci festivalu Třebsínská zvonička Plus s tématem
POCTA VODĚ ‘‘ 6. července skvěle pobaví a každý si zde najde to „své“.

Těšíme se na vás KAPELA DOBRÝ STRUNY

KAPELA DOBRÝ STRUNY

KAPELA ŠOLC BOYS

Ahoj kamarádi!

Máte rádi dobrou muziku, přírodu, dobré jídlo a pití? To vše najdete v Třebsíně v sobotu 6. července 2019 na festivalu Třebsínská zvonička plus.

Písnička neodmyslitelně patří k přírodě, ohni a vodě. A právě ,,Pocta vodě‘‘ je podtitulem letošního ročníku. I naše kapela Šolc Boys se Vám zde představí. Také v životě členů Šolc Boys má tremping, příroda i voda významné místo. Jezdíme rádi do lesů, k táborovým ohňům a písničky od nich vám na Třebsínské zvoničce plus rádi zahrajeme.

Těšíme se na setkání s vámi!

Tak tedy první červencovou sobotu v Třebsíně AHOJ!
KAPELA ŠOLC BOYS

KAPELA TOMTONES

KAPELA TOMTONES

A V NEPOSLEDNÍ ŘADĚ KAPELA SEM TAM

KAPELA SEM TAM